Sports ikvienam 

stadionā "Daugava" 

2023. gada novembrī ir uzsākti Latvijas Nacionālā sporta centra stadiona “Daugava” rekonstrukcija. Paveikto darbu rezultāts apjomīgs un vērtīgs – turpmāk tiek nodrošināti vēl kvalitatīvākas, modernākas un plašākas sporta notikumu un kultūras pasākumu iespējas nacionālā un starptautiskā mērogā. Stadions un tā piedāvātās iespējas un pakalpojumi ir pieejami gan individuāliem treniņiem, gan amatieru, gan arī profesionālam sportam. 

Projektētie inženierbūvju risinājumi centrālajā sporta laukumā atbilst starptautiskajām sporta organizāciju prasībām, lai tajā varētu aizvadīt treniņprocesus un sacensības vieglatlētikā, futbolā, regbijā un citos sporta veidos. Tāpat centrālā sporta laukuma projektētie risinājumi paredz iespēju organizēt kultūras pasākumus, tostarp turpināt tradīciju stadionā uzņemt Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku un Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekus. Stadions ir lieliska vieta arī koncertu un citu publisku pasākumu rīkošanai.

Uzbūvētais vieglatlētikas un futbola treniņu laukumi ir jauns projekta risinājums stadiona "Daugava" teritorijas Ziemeļu pusē. Projektētie risinājumi treniņu laukumos atbilst starptautiskajām sporta organizāciju prasībām, lai tajā varētu aizvadīt treniņprocesus vieglatlētikā un futbolā.

Moderna un renovēta sporta infrastruktūra

Mūsdienīga infrastruktūra futbolam, vieglatlētikai, kā arī citiem sporta veidiem ārā un iekštelpās, padarot to par centrālo sporta objektu valstī. Jauns un profesionāls futbola un vieglatlētikas treniņu laukums.

Dabīgā zāliena futbola
laukums

Dabīgā zāliena futbola laukums, kas ir aprīkots ar mūsdienīgu apsildes sistēmu, nodrošinot optimālus apstākļus treniņu un sacensību norisei visu gadu.

Visaptverošas vieglatlētikas iespējas

Atbilstošs stadiona aprīkojums un iekārtojums visu vieglatlētikas disciplīnu norisei, nodrošinot sportistiem augstākā līmeņa vidi un apstākļus treniņiem un sacensībām.

Nacionālās un starptautiskās sacensības

Atbilstība sporta organizāciju prasībām, lai tajā varētu aizvadīt treniņprocesus un sacensības vieglatlētikā, futbolā, regbijā un citos sporta veidos nacionālā un starptautiskā mērogā.

Centrālais laukums -
no 22. jūlija

Daugavas_stadions_centralais_laukums_LNSC__5_.jpg

Stadiona "Daugava" centrālais laukums ar 400 metru garu skrejceļu ar 8 celiņiem, mešanas un lēkšanas sektoriem, kas ir piemērots starptautiskām sacensībām. Stadionā ir arī moderns dabīgā zālāja futbola laukums un tehniskais nodrošinājums - ideāla vieta lieliem sporta pasākumiem un sacensībām.

Treniņu laukums - attīstības projekts

Daugavas_stadions_treninu_laukums_LNSC__1_.jpg

Pilnībā no jauna uzbūvētais treniņu vieglatlētikas stadions nodrošina 100 metru garu skrejceļu ar 4 celiņiem, lēkšanas un mešanas disciplīnu sektoriem. Šeit sportisti var pilnveidot savas prasmes, iesildīties un gatavoties sacensībām. Papildu iekārtas un aprīkojums nodrošina pilnvērtīgu treniņu pieredzi.

Futbola halle -
attīstības projekts

Futbola_treninu_laukums_halle_Daugavas_stadions_LNSC.jpg

Treniņu futbola halle ar piepūšamo jumta konstrukciju tiks pabeigta līdz 2024. gada vasaras beigām. Halle ir īpaši izstrādāts risinājums, lai apmierinātu futbolistu treniņu vajadzības. Tas piedāvā modernu laukumu ar augstas kvalitātes mākslīgo segumu, nodrošinot optimālus apstākļus spēlētāju sagatavošanai - lieliski piemērots amatieru un profesionāliem futbola klubiem.

Stadiona centrālais laukums - no 22. jūlija

Vieglatlētika

Vieglatletikas_Daugavas_stadions_LNSC.jpg

Centrālā sporta laukuma vieglatlētikas skrejceļi un vieglatlētikas sektori atbilst WA (Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija) un LVS (Latvijas Vieglatlētikas savienība) prasībām un nosacījumiem, projektētās vieglatlētikas stadiona un sektoru dimensijas atbilst WA (Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija) noteiktajām prasībām.

Stadionā ir 4 tāllēkšanas/trīssoļlēkšanas sektori tribīņu skatītāju zonai pietuvinātā teritorijā. Vienlaicīgi iespējams izmantot 2 sektorus vienā no pusēm. Tāpat stadionā pieejami 6 kārtslēkšanas sektori un 2 lodes grūšanas sektori.  Viens lodes grūšanas sektors paredzēts ar iespēju to pagriezt (izmešanas vietu – apli) tā, lai sektoru var izvietot, gan uz smilts-grants maisījuma seguma, gan uz zāliena seguma. Otrs sektors paredzēts blakus diska mešanas sektoram ar piezemēšanās vietu zālienā. Tāpat stadionā būs 1 diska un vesera mešanas sektors un 2 šķēpmešanas sektori, pa vienam katrā laukuma galā – D un Z pusē. Netiek aizmirsts arī ūdens šķēršļu bedres sektors, kas atrodas stadiona Z daļā (pusaplī).

Futbols

Futbols_Daugavas_stadions_LNSC.jpg

Stadiona centrālais futbola laukums atbilst UEFA stadionu infrastruktūras noteikumiem. Projektētie risinājumi paredz salāgotus futbola laukuma un vieglatlētikas skrejceļu un sektoru parametrus (izmēri, platība), lai nodrošinātu UEFA laukuma un WA vieglatlētikas sektoru un skrejceļu savietojamības pamatprasības.

Laukumā ir iespēja uzstādīt kapsulas futbola un regbija vārtus, ņemot vērā prasības futbola un regbija laukuma izmēriem, kā arī stūra karodziņu vietas. Futbola laukumam paredzēti trīs futbola vārti, kas atbilst EURO vārtu konstrukcijai un aktuālajiem UEFA (Eiropas Futbola asociāciju savienība) un FIFA (Starptautiskā Futbola federāciju asociācija) Spēles noteikumiem un 2 rezervistu soliņi komandām, kur katrā no tiem 16 sēdvietas un viens segts soliņš tiesnešiem ar 4 sēdvietām.

Stadiona dabīgā zāliena futbola laukums ir aprīkots ar mūsdienīgu apsildes sistēmu, kas nodrošina optimālus spēles apstākļus visu gadu. Tas nozīmē, ka futbola spēles un treniņi var turpināties bez pārtraukuma neatkarīgi no sezonas.

Stadiona centrālā tribīne

2018. gada maijā noslēdzās centrālo tribīņu rekonstrukcijas darbi, kuru laikā tika pilnībā pārbūvēta centrālā tribīne, no jauna uzbūvētas sānu tribīnes (Dienvidu un Ziemeļu tribīnes). Tribīņu ietilpība pārsniedz 10 000 sēdvietu. Lai nodrošinātu kvalitatīvu sporta un kultūras pasākumu norisi, tika uzstādīts jauns LED tablo, ierīkota jauna apskaņošanas un apziņošanas sistēma, kā arī rekonstruēti 4 apgaismes masti.

Centrālās tribīnes ēkā izbūvētas daudzfunkcionālas telpas, kuras tiek izmantotas dažādām biroju un federāciju vajadzībām. Tribīnē izbūvētas arī divas deju zāles ar speciālu parketu un spoguļiem galos, kurās ikdienā notiek dažādu deju pulciņu treniņi un nodarbības. Stadionā pieejamas mūsdienīgas ģērbtuves dažādu sporta pasākumu vajadzībām (futbola, vieglatlētikas treniņi un sacensības), pirts, dušas telpas, konferenču zāle un treneru telpas.

Stadiona treniņu laukums - attīstības projekts

Vieglatlētikas treniņu laukums

Daugavas_stadions_treninu_laukums_LNSC__5_.jpg

Vieglatlētikas disciplīnu treniņu laukums paredzēts kā iesildīšanās laukums vieglatlētiem pirms centrālajā sporta laukumā paredzētajām sacensībām. Sacensību starplaikos laukumā var tikt organizēti treniņi dažāda vecuma un līmeņa sportistiem vai skolu jaunatnei. Vieglatlētikas treniņu laukums Vieglatlētikas stadiona un sektoru izstrādātie risinājumi atbilst WA (Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija) un LVS (Latvijas Vieglatlētikas savienība) prasībām un nosacījumiem, projektētās vieglatlētikas stadiona un sektoru dimensijas atbilst WA (Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācija) noteiktajām prasībām. Laukums galvenokārt pielāgots garo mešanas disciplīnu treniņiem. Skrejceļu sektors paredz 4 apļveida vieglatlētikas skrejceliņus.

Vieglatlētikas treniņu stadionā ir pieejams 1 tāllēkšanas/trīssoļlēkšanas sektors laukuma DR pusē un 1 kārtslēkšanas sektors laukuma ZR pusē. Kārtslēkšanas ieskrējiena celinš apvienots ar tāllēkšanas/trīssoļlēkšanas sektora ieskrējiena celiņu. Tāpat treniņu laukumā ir iekārtots 1 lodes grūšanas sektors laukuma Z daļā, 1 diska un vesera mešanas sektors stadiona ZA daļā un 1 šķēpmešanas sektors stadiona Z daļā. Augstlēkšanas sektors atrodas starp šķēpmešanas un lodes grūšanas sektoriem.

Futbola treniņu laukums

Futbola_treninu_laukums_Daugavas_stadions_LNSC_.jpg

Futbola treniņu laukums projektēts, lai nodrošinātu spēles reģionālās kategorijas līmenī. Laukums projektēts atbilstoši LFF (Latvijas futbola federācija) pamatprasībām. Futbola laukuma kopējais izmērs ir 90x60m, kur garums ir 90 m, papildus paredzot abās pusēs 4.65 m platas zaļās zonas (drošības zona). Kopējais laukuma platums ir 60 m, papildus paredzot abās pusēs 5,0 m platas zaļās zonas (drošības zona). Laukuma kopējais izmērs ir 99.30x70m. Futbola laukumam paredzēti trīs futbola vārti, kas atbilst EURO vārtu konstrukcijai un aktuālajiem FIFA Spēles noteikumiem (atbilstoši UEFA Pitch Quality Guidlines).

Futbola treniņu laukuma izmantošanai un pieejamībai visa gada griezumā ir izmantota piepūšamā jumta konstrukcija, kas ļauj ērti pielāgot laukuma izmantošanu dažādos laika apstākļos pēc nepieciešamības. 

Pakalpojumi un cenas 

VIEGLATLĒTIKAS CENTRĀLAIS LAUKUMS
 Pakalpojums MērvienībaCena, EUR
Individuāli, ar mantu glabātuvi
un ģērbtuvi
1 apmeklējums
(1 stunda)
5.00 
Individuāli, ar mantu glabātuvi
un ģērbtuvi ar dušu
10 apmeklējumi
(10x1 stunda,
6 mēnešu periodā)
40.00
Individuāli, ar mantu glabātuvi
un ģērbtuvi ar dušu
1 mēnesis
(1 apmeklējums x 1 stunda)
35. 00
Grupa, līdz 15 personām 1 apmeklējums
(1 stunda)
45.00


VIEGLATLĒTIKAS REZERVES LAUKUMS
PakalpojumsMērvienībaCena, EUR
Futbola treniņš 1 stunda 50.00
Individuāli  1 stunda 5.00
Grupa, līdz 15 personām 1 stunda 45.00 

Darba laiks

P-S: 8.00-22.00
Sv: 10.00-20.00

Kontakti

27291471 , [email protected]

Teritorijas labiekārtojums un vides pieejamība

Stadiona “Daugava” teritorijai tiek nodrošinātas vides pieejamības prasības, lai projektēto infrastruktūru būtu iespējams ērti un droši izmantot jebkurš cilvēks. Stadiona ieejas zonas – Z un D daļā paredzētas vienā līmenī ar esošo iebrauktuves daļu. Seguma risinājumos ir izmantots gluds, ciets un līdzens segums..