Profesionālais sports 

bobsleja un kamaniņu trasē "Sigulda"

Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda" ir piemērota augsta līmeņa nacionālo un starptautisko sacensību bobslejā, skeletona un kamaniņu sporta rīkošanā. Katru sezonu šeit notiek starptautiska un valsts mēroga sacensības, un ir treniņu mājvieta Latvijas sportistiem un ārvalstu sportistiem; bobslejistiem, skeletonistiem un kamaniņu braucējiem. Trasē atrodas arī mākslīgā ledus starta estakāde, kas ir unikāls sporta objekts reģionā. Starta estakādē sportistiem ir iespēja trenēt starta ieskrējienu bobslejā un skeletonā un starta uzrāvienu kamaniņu sportā. Estakādi var izmantot arī vasaras periodā, nodrošinot nepārtrauktu treniņu procesu kamaniņu sportistiem ar skrituļkamanām starta uzrāviena trenēšanai.

Bobslejs

Bobslejs ir ziemas sporta veids, kurā komandas (divi vai četri cilvēki) uz ātrumu ar kamanām dodas lejā pa īpašām bobsleja trasēm. Modernai trasei jābūt 1200-1300 metrus garai, ar vismaz 15 līkumiem. Ātrums trasē var sasniegt pat 140 km/h. Bobslejs pirmo reizi norisinājās 1884. gadā, Sanktmoricā, Šveicē, kur arī mūsdienās ir bobsleja trase.

Latvijas bobsleja tradīcijas sākās vēl PSRS laikos. Tā laika labākie padomju piloti bija no Latvijas. Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē šobrīd var notikt tikai bobsleja divnieku sacensības.

Skeletons

Skeletons ir ziemas sporta veids, kurā sportists ar galvu pa priekšu traucas lejā pa ledus trasi, kamanās guļot uz vēdara. Skeletons aizsākās 19. gadsimta astoņdesmitajos gados Šveicē, Sanktmoricā. Skeletonā sportista svars nedrīkst pārsniegt 115 kilogramus, bet skeletona kamanu svars nedrīkst pārsniegt 43 kilogramus. Dāmu sacensībās šie noteiktie svari ir attiecīgi 92 un 29 kilogrami.

Vērojot skeletona sacīkstes, pirmajā brīdī var rasties asociācijas ar kamaniņu sportu, tomēr abiem šiem sporta veidiem nav gadrīz nekā kopīga. Ne velti skeletons atrodas Bobsleja federācijas paspārnē. Maldās tie, kuri domā, ka skeletons ir bīstamāks nekā kamaniņu sports. Gluži otrādi. Bīstami kritieni kamaniņu sportā ir novērojami daudz biežāk nekā skeletonā.

Kamaniņu sports 

Kamaniņu braukšana ir ziemas sporta veids, kurā viens vai divi braucēji ar kamanām dodas lejā pa speciāli šim sporta veidam paradzētām trasēm uz laiku. Kamaniņu sportu šodien redzam kā vienu no ātrākajiem, tehniskākajiem, un spēcīgākajiem sporta veidiem Latvijā. Kamaniņu braukšanā uzvar sportists, kurš uzrādā labāko rezultātu divu vai četru braucienu summā. 

Kamaniņu sporta jaunākā disciplīna ir komandu stafete, kurā startē 4 sportisti - — sieviešu vieninieku braucēja, vīriešu vieninieku braucējs un divnieku braucēji.

Starta estakāde

2009. gada 17.septembrī Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē tika atklāta jauna mākslīgā ledus starta estakāde, kas nodrošinās labāku iespēju kamaniņu braucējiem, bobslejistiem un skeletonistiem sagatavoties dažāda veida sacensībām, kā arī nodrošinās citu valstu sportistu aktīvāku interesi par treniņu iespējām Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē.

Pasaulē ir mazāk par 10 mākslīgā ledus starta estakādēm. Siguldas estakāde ir viena no mūsdienīgākajām un kvalitatīvākajām pasaulē.

Pirmais Pasaules kauss parabobslejā Latvijā

2023. gada decembrī bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda" līdz ar kārtējo Eiropas kausa posmu bobslejā norisinājās arī pirmais Pasaules kausa etaps parabobslejā Latvijā, tostarp ar sportistiem no tik eksotiskām valstīm kā Austrālija, Nigērija un Dienvidāfrika. Uzvaras laurus plūca Latvijas sportists Arturs Klots.

Šāda līmeņa sacensību organizēšana un norise apliecina, ka trase ir gatava uzņemt augsta līmeņa sportistus no visas pasaules un atbalstīt sporta veidus cilvēkiem ar kustību traucējumiem. 

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.