Par mums

Latvijas Nacionālais sporta centrs nodrošina mūsdienīgu, kvalitatīvu un daudzfunkcionālu sporta infrastruktūru, nacionālo sporta centru –
bobsleja un kamaniņu trases "Sigulda", tenisa centra "Lielupe", sporta centra "Mežaparks" un  kultūras un sporta centra “Daugavas stadions” – Daugavas ledus halles, Daugavas stadiona, Daugavas vieglatlētikas manēžas – pārvaldību un attīstību.  
Latvijas Nacionālais sporta centrs īsteno šobrīd būvdarbu procesā esošos objektus: Komandas sporta spēļu halles būvniecību, Daugavas stadiona centrālā laukuma rekonstrukciju, Vieglatlētikas un futbola laukumu izveidi.

Latvijas Nacionālais sporta centrs rada apstākļus Latvijas sportistu sagatavošanai startiem starptautiskajās sporta sacensībās, piedāvājot arī iespēju ikvienam un visām profesionalitātes un sabiedrības interešu un vecuma grupām iesaistīties sporta aktivitātēs, veicinot veselīgu un aktīvu dzīves veidu. Latvijas Nacionālais sporta centrs nodrošina apstākļus nacionāla un starptautiska līmeņa sporta notikumu sacensību un kultūras pasākumu norisei.

Vīzija

Mūsu – Latvijas Nacionālā sporta centra – vīzija ir būt par Latvijas mūsdienīgāko un daudzveidīgāko nacionālas nozīmes sporta un kultūras infrastruktūru, kurā, sintezējot profesionālās zināšanas ar augsto tehnoloģiju piedāvātajām iespējām, mēs nodrošinām efektīvu sporta bāzu pārvaldību, daudzveidīgu sporta un kultūras pakalpojumu pieejamību plašam sabiedrības interešu lokam un izcilību klientu apkalpošanā.

Korporatīvā info

Atklāj vairāk

Finanses

Atklāj vairāk

Stratēģija

Atklāj vairāk

Iepirkumi un izsoles

Atklāj vairāk
Centered Image

2022. gada 27. septembrī Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā tika reģistrēta Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Latvijas Nacionālais sporta centrs", kas izveidota, apvienojot četras valsts kapitālsabiedrības – Kultūras un sporta centru “Daugavas stadions”, Bobsleja un kamaniņu trasi "Sigulda", Tenisa centru "Lielupe" un Sporta centru "Mežaparks".

LNSC saimnieciskā darbība tiek līdzfinansēta no valsts budžeta līdzekļiem.

SIA Latvijas Nacionālā sporta centra vispārējais stratēģiskais mērķis ir nodrošināt nacionālo sporta bāzu – Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”, Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda", Tenisa centrs "Lielupe" un Sporta centrs "Mežaparks" – pārvaldību un attīstību un radīt apstākļus Latvijas sportistu sagatavošanai startiem starptautiskajās sporta sacensībās, nacionāla un starptautiska līmeņa sporta sacensību un kultūras pasākumu norisei, kā arī nodrošināt iedzīvotājiem iespēju iesaistīties organizētās sporta aktivitātēs, izmantojot sporta bāzu piedāvātās iespējas.

Tiek sagaidīts, ka Latvijas Nacionālā Sporta centra izveide nodrošinās centralizētu nacionālo sporta bāzu attīstību, ekspluatāciju un uzturēšanu, centralizējot valdes un administratīvā personāla funkcijas stratēģiskās un operacionālās vadības, finanšu vadības, projektu vadības, sabiedrisko attiecību, personālvadības, juridiskā atbalsta, iepirkumu vadības, lietvedības un IT nodrošinājuma jomās. 

Vienotas valsts kapitālsabiedrības izveide paredz vienotas nacionālo sporta bāzu attīstības stratēģijas izstrādi un tās īstenošanas uzraudzību, vienotu infrastruktūras attīstības un ekspluatācijas plānošanu un organizēšanu, kā arī iespēju Izglītības un zinātnes ministrijai īstenot mērķtiecīgu kapitālsabiedrības pārvaldību un tās darbības atbilstības sporta politikas mērķiem uzraudzību.

Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions” ar kopējo platību 10,32 ha ir viena no lielākajām sporta bāzēm Latvijā un tajā vēsturiski norisinās Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki un Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Daugavas stadiona sporta infrastruktūrā ietilpst:

  • centrālais sporta laukums ar dabīgā zāliena futbola laukumu, vieglatlētikas skrejceļiem un vieglatlētikas sektoriem, tajā skaitā skatītāju tribīnes ar 10 461 sēdvietām. 
  • Hokeja, daiļslidošanas un kērlinga entuziastiem pieejama ledus halle ar diviem ledus laukumiem, trenažieru zāle, sporta preču veikals un kafejnīca.
Pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” (ID Nr. 5.6.1.0/17/I/001) atbalstam, tuvākajā laikā Daugavas stadiona teritorijā būs:

  • jauna vieglatlētikas manēža ar multifunkcionalitāti, 
  • atjaunots vieglatlētikas treniņu un futbola laukums, 
  • centrālais pulcēšanās laukums un vēsturiskie vārtu piloni. 
  • 2023.gadā ar Latvijas Futbola federācijas iesaisti tiks uzsākta slēgtas futbola halles būvniecība.

Bobsleja un kamaniņu trase „Sigulda” ar kopējo mākslīgā ledus platību 6330 m2 ir unikāls objekts, kam Austrumeiropā ir tikai dažas alternatīvas. Tajā ietilpst mākslīgā ledus trase ar garumu 1200 m + 220 m un 16 virāžām. Galvenā treniņprocesu un starptautisku sacensību norises vieta bobslejā, kamaniņu sportā un skeletonā.

Jūrmalā bāzētajā Tenisa centrā „Lielupe” pieejami 9 atklātie tenisa laukumi, slēgta tenisa halle ar 5 tenisa kortiem un 1000 skatītāju vietām, halle ar 4 tenisa laukumiem, 3 skvoša kortiem, pludmales tenisa laukumu un iekštelpu mini tenisa laukumu, trenažieru un aerobikas zāle, konferenču telpas, kafejnīca un tenisa sporta preču veikals.

Sporta centrs “Mežaparks” atrodas Ķīšezera piekrastē un galvenokārt nodrošina iespējas trenēties tādos sporta veidos kā telpu futbols, basketbols, volejbols, pludmales volejbols, teniss, rokasbumba, badmintons, paukošana un burāšana. Centrā pieejama laivu piestātne, dienesta viesnīca, trenažieru un fitnesa zāles, kā arī sporta rehabilitācijas un rekreācijas telpas.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.