Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda"

Nacionālas un starptautiskas nozīmības trase bobslejam, kamaniņu sportam un skeletonam, aktīvai atpūtai un izklaidei

Bobsleja un kamaniņu trase “Sigulda” ir Latvijas Nacionālā sporta centra sporta bāze. Ar kopējo trases platību 6330 m2 šis sporta centrs ir unikāls objekts, kam Austrumeiropā ir tikai dažas alternatīvas. Trase uzbūvēta 1986. gadā, un tajā ietilpst mākslīgā ledus trase ar garumu 1200 m + 220 m un 16 virāžām. Trase ir galvenā treniņprocesu un starptautisku sacensību norises vieta bobslejā, kamaniņu sportā un skeletonā. 

Aicinām Siguldas viesus apmeklēt un apskatīt leģendāro trasi un ļauties pozitīvam adrenalīnam, vasarā izbraucot ar vasaras bobu un ziemā - ziemas vučko, skeletonbobu, ledus raftingu un taksi-bobu.

Pakalpojumi un piedāvājumi

Profesionālais sports

Atklāj vairāk

Atpūtas piedzīvojumi

Atklāj vairāk

Brīvdienu mājas

Atklāj vairāk

Grupām

Atklāj vairāk

Par trasi

Bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda" ir starptautiskas klases trase ar mākslīgā ledus segumu.

  • Trases garums: 1200 m vīriešu starts, 1000 m sieviešu starts
  • Augstuma starpība: 111.5 m vīriešu starts, 100 m sieviešu starts
  • Kritums: 9.3 % no vīriešu starta
  • Kopējais virāžu skaits: 16
  • Starta pozīcijas: 4
  • Maksimālais ātrums: 120 km/h (vīriešu starts)

Atpūtas piedzīvojumi

Izbaudi prieku un adrenalīnu: sestdienās un svētdienās LNSC bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” – sajūsmu pilni un neaizmirstami izklaides nobraucieni: ziemā izvēlies vučko, skeletonbobu vai ledus raftingu, savukārt siltākos gada mēnešos - izbaudi braucienu ar vasaras bobu. 

Piedāvājumi

Pakalpojumi un cenas šeit >>

Darba laiks

P-Sv: 8:00-20:00

Sacensību un citu slēgto pasākumu norises laikā bobsleja un kamaniņu trases "Sigulda" pakalpojumu pieejamība var būt ierobežota - sk. sacensību un pasākumu kalendāru

Kontakti

Šveices iela 13, Sigulda, LV-2150, Latvija

Tālr.: +371 25479108
E-pasts: [email protected]

Aktualitātes

Ziemas sezona noslēgsies 17.03.2024.

Ziemas sezona bobsleja un kamaniņu trasē "Sigulda" noslēdzas 17.03.2024. 16.03. un 17.03.2024. ir noslēdzošā šīs ziemas nedēļas nogales, kad aicinām ļauties ledus piedzīvojumiem ar ziema vučko, skeletonbobu un ledus raftingu. Nenokavē, un tiekamies trasē. 

Atklāj vairāk

Vasaras boba sezona rit pilnā jaudā 

Esi gatavs iegriezt vasaras sezonu ar jaudu, adrenalīnu un smiekliem? Mūsu Latvijas Nacionālais sporta centrs bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda" ir atklāta vasaras sezona - aicinām ikvienu iejusties īsta bobslejista lomā un izbraukt 13 trases virāžas ar ātrumu līdz pat 85 km/h profesionāla pilota vadībā.

Atklāj vairāk

Trases apskate

Ja vēlies izbaudīt mierpilnu atpūtu un apskatīt leģendāro trasi, aicinām  doties pastaigā pa trases teritoriju, apskatot tās virāžas un konstrukcijas. Trases 6. stāva skatu laukumā varēsi atklāt Gaujas senlejas, Siguldas pilsētas un bobsleja trases panorāmu. 

Trasi var apskatīt katru dienu, no plkst. 8.00 līdz 20.00. 

Trases vēsture

Trases vēsture aizsākās jau 19. gadsimta beigās, kad kņazs Nikolajs Kropotkins, kas attīstīja Siguldu kā kūrortu un saucot to par “Vidzemes Šveici”, savas muižas teritorijā izbūvēja 900 m garu ledus ceļu ar vienu virāžu. Šī mākslīgi izveidotā ledus trase bija pirmā kamaniņu trase visā Baltijā. Trasei attīstoties, no ārzemēm sāka ievest arī pirmos bobus, un pēc to parauga vietējie entuziasti uzsāka gatavot kamaniņas paši.

Mūsdienu mākslīgās ledus trases projektēšanu veica Leipcigas sporta būvju zinātniski tehniskais centrs. Celtniecību veica Sarajevā bāzētā Dienvidslāvijas firma "Graming". Trases pirmā kārta nodota ekspluatācijā 1986. gadā. Tās garums ir 1200 + 220m. No starta estakādes skatu laukuma skatienam atklājas ne tikai Gaujas senlejas, bet arī pilsētas un bobsleja trases panorāma. Virāžu skaits 16, maksimālais iespējamais ātrums 125 km/st.

No 2022. gada septembra bobsleja un kamaniņu trase "Sigulda" ir SIA “Latvijas Nacionālais sporta centrs” (LNSC) sporta centrs. LNSC nodrošina mūsdienīgu, kvalitatīvu un daudzfunkcionālu sporta infrastruktūru, nacionālo sporta centru – kultūras un sporta centra “Daugavas stadions”, bobsleja un kamaniņu trases "Sigulda", tenisa centra "Lielupe" un sporta centra "Mežaparks" un  kultūras un sporta centra “Daugavas stadions” – Daugavas ledus halles, Daugavas stadiona, Daugavas vieglatlētikas manēžas – pārvaldību un attīstību.  Latvijas Nacionālais sporta centrs īsteno šobrīd būvdarbu procesā esošos objektus: Komandas sporta spēļu halles būvniecību, Daugavas stadiona centrālā laukuma rekonstrukciju, Vieglatlētikas un futbola laukumu izveidi.

Aicinām sportot un ļauties priekam

Dāvā saviem mīļajiem, draugiem, kolēģiem sportu, aktīvu dzīvesveidu un prieku – Latvijas Nacionālā sporta centra dāvanu karti.