Komandu sporta spēļu halle

Komandu sporta spēļu halle ar kopējo telpu platību  vairāk nekā 12 tūkstoši kv.m. atradīsies Kr. Barona ielā 99C. Hallē būs 6 virszemes stāvi un viens pazemes stāvs. Halles pirmajā stāvā paredzēta sporta zāle ar iespēju organizēt trīs laukumus basketbolam, volejbolam, handbolam, florbolam un futzālam.

Halles augšējos stāvos paredzēta dienesta viesnīca, kur varēs izmitināt līdz 50 personām. Dienesta viesnīca pamatā paredzēta sportistu vajadzībām, sniedzot iespēju saņemt visu nepieciešamo infrastruktūru un pakalpojumus vienuviet dažāda mēroga pasākumu, sacensību un treniņu procesu organizēšanai.

Ēkas fasāžu kompozicionālais risinājums izstrādāts, pamatojoties uz ēkas funkcionālajām un konceptuālajām vērtībām. Ēkas ārsienas rotās metāla konstrukcijas režģu paneļi, radot dinamisku, viļnveida vienotu ritmu. Fasādes apdare risināta, respektējot Rīgas Vēsturiskā centra un zemesgabalam apkārt esošo apbūvi. Ērgļu ielas fasāde risināta kā iekārta stikla fasāde ar integrētu metāla režģi, paredzot ēkas publiskai funkcijai atbilstošu semantisko tēlu.

Jaunumi par komandas sporta spēļu halli

Sports

Ēkas pirmajā stāvā paredzēta sporta zāle ar trīs Starptautiskās Komandu speļu sporta federācijas prasībām atbilstošiem basketbola, volejbola, handbola, florbola, futzāla laukumiem. Sportistu un pārējo halles viesu un darbinieku ērtībām ir paredzētas standarta un profesionālās ģērbtuves, tiesnešu un treneru ģērbtuves, kā arī noliktavas, ieejas halle, sanmezgli un palīgtelpas. Hallē paredzētas vairāk nekā 650 stacionārās sēdvietas tribīnēs, kuras iespējams papildināt ar transformējamām sēdvietām un palielināt skatītāju skaitu virs 1700.  Cilvēkiem ar kustību traucējumiem paredzētas 80 sēdvietas.

Dienesta viesnīca

Komandu sporta spēļu hallē ir paredzēta dienesta viesnīca, kur varēs izmitināt līdz 50 personām.  Viesnīcas koncepts ir balstīts uz automātisku un attālinātu vadību, visām ieejas durvīm un dzīvojamo numuriņu durvīm paredzēta piekļuves kontrole, ar iespēju ieprogrammēt piekļuvi nosūtot ID kodu uz telefonu, un patstāvīgi, t.i. bez personāla pavadība ierasties numuriņā.

Vides pieejamība

Komandu sporta spēļu halle tiek būvēta, paredzot vides pieejamības risinājumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – gan sportistiem, gan  apmeklētājiem ar kustību, redzes vai dzirdes traucējumiem.

Lai ērti varētu pārvietoties starp ēkas stāviem, tajā tiks uzbūvēts lifts. Sanmezgli paredzēti katrā ēkas stāvā ar brīvu manevrēšanas laukumu un pietiekamu durvju aiļu platumu, bez sliekšņiem personām ratiņkrēlos. Grīdas segumam tiks izmantotas gludas, neslīdošas flīzes. Elektrības un ūdens slēdži paredzēti kontrastējošā krāsā, viegli saskatāmi un lietojami. Personām ar redzes vai dzirdes traucējumiem hallē tiek nodrošināta iespēja saņemt skaņas un vizuālo informāciju tā, lai atvieglotu orientēšanos telpā un vidē. Uz kāpņu margām nodrošināts stāva numura apzīmējums Braila rakstā. Visas līmeņu maiņas paredzēts atzīmēt ar kontrastējošas krāsas marķējumu.

Galerija

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.