Daudzfunkcionālā vieglatlētikas manēža

Daudzfunkcionālā vieglatlētikas manēža ir daļa no mūsdienīgā kultūras un sporta kvartāla ar draudzīgu, daudzveidīgu un plašu piedāvājumu profesionāliem sportistiem, uzņēmējiem, tautas sporta un kultūras pārstāvjiem.

Jaunā manēža projektēta kā brīvi stāvoša trīs stāvu ēka. Ziemeļu fasādes pusē 2. stāva līmenī ēka savienota ar bobsleja starta treniņu estakādi. Ēkas arhitektūrā izmantoti dinamiski elementi, ar ekspresīvām pārkarēm gala fasādēs. Ziemeļrietumu stūri pret iebrauktuvi teritorijā akcentē apjoma izvirzījums – pārkare, kas vienlaikus veido nojumi virs galvenās ieejas. Savukārt ēkas rietumu fasādē paredzēts plašs stiklojums, jo šajā ēkas daļā izvietotas visas galvenās manēžas apkalpes – sportistu atpūtas, masāžas, pirmās palīdzības u.c. telpas.

Manēžas dienvidu fasādē pret A.Deglava ielu projektēts akcents, atveidojot stilizētu kardiogrammu – dinamisku sirdspukstu līniju, kas simbolizē sportisko enerģiju un spēku, kā arī asociatīvi atgādina Rīgas panorāmas siluetu.

Jaunumi par vieglatlētikas manēžu 

Sports 

Vieglatlētikas manēžā atrodas mešanas disciplīnu (lodes, diska, vesera un šķēpa) treniņiem paredzēta zona ar aizsargsietu, ovāls 200 m skriešanas treks ar virāžām un 4 celiņiem, zona 60 m sprintam ar 8 celiņiem, 2 tāllēkšanas bedres ar ieskriešanās celiņiem, kā arī celiņš ar augstlēkšanas aprīkojumu. Manēžā ir izvietotas stacionārās izvelkamās tribīnes vairāk kā 500 skatītājiem vieglatlētikas sacensību vērošanai.

Lai nodrošinātu skatītāju vietas komandu sporta spēļu un citu pasākumu laikā, plānots izmantot pārvietojamas transformējamas tribīnes, kuru izvietojumu iespējams mainīt atkarībā no pasākuma veida. 2. stāva skatītāju ietilpība publiskiem pasākumiem – vairāk nekā 1600. Manēžā ir arī sacensību organizētāju un vadības darba telpas, dopinga kontroles un pirmās palīdzības telpu grupa u.c. manēžas darbības nodrošināšanai paredzētās telpas.

3. stāvā izbūvēts balkons, kas sadalīts divās daļās, paredzot sēdvietas teju 400 skatītājiem.  Tāpat manēžā ir izveidota bobsleja starta estakāde treniņu vajadzībām, kas ar vieglatlētikas manēžu savienota 2. stāva līmenī. Manēža primāri ir paredzēta vieglatlētikas treniņiem un sacensībām, to plānots izmantot arī komandu sporta spēļu treniņiem un sacensībām, šim nolūkam uzmontējot speciālu grīdas segumu.

Kultūra

Daudzfunkcionālā vieglatlētikas manēžā skatītāju vietu skaits  ir līdz 500, paredzot iespēju pasākumu gadījumā izvietot teleskopiskās tribīnes sēdvietu skaita palielināšanai līdz 1 660 skatītāju vietām. Manēžas telpas galvenokārt ir paredzētas dažādu sporta veidu treniņu norisei, kā arī komercplatībām. Tāpat manēžā ir iespēja organizēt arī dažādu kultūras pasākumus, kā, piemēram, izstādes, kā arī izmantot telpas Dziesmu un deju svētku norises laikā svētku dalībnieku pulcēšanās vajadzībām.

Vides pieejamība

Vieglatlētikas manēža ir būvēta, paredzot vides pieejamības risinājumus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – gan sportistiem, gan  apmeklētājiem ar kustību, redzes vai dzirdes traucējumiem.

Ir izbūvētas segtās autostāvvietas, kas atrodas dienesta ieejas tiešā tuvumā. Cilvēkiem ar kustību traucējumiem katru ēkas stāvu iespējams brīvi sasniegt ar galvenajā kāpņu telpā izvietotu pasažieru liftu. Lifta vadības panelis gan pie lifta, gan kabīnes iekšpusē ir nodrošināts Braila rakstā vai taktilā veidā, kā arī audio informācija. Skatītājus ratiņkrēslos būs iespējams izvietot izvelkamo tribīņu priekšējā zonā, kā arī balkonā, kur ir speciāli ierīkotas sēdvietas. Tāpat projektā ir paredzētas sportistiem un apmeklētājiem ar īpašām vajadzībām pielāgotas ģērbtuves.

Pakalpojumi

Pakalpojumi un cenas šeit >>

Darba laiks

P-Pk: 8:00-22:00
S: 8:00-22:00
Sv: 10:00-20:00

Projekta finansējums

Vieglatlētikas manēžas darbi tiek veikti SIA "Latvijas Nacionālais sporta centrs" īstenotā Eiropas Savienības fonda projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” (ID Nr. 5.6.1.0/17/I/001) ietvaros. Kopējais projekta finansējums ir  73 725 362.08 EUR, t.sk., ERAF finansējums  39 010 148.30 EUR, valsts budžeta finansējums  5 389 664.82  EUR, pašvaldības finansējums 1 495 957.78 EUR un citi finansējumi.Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.