Iepazīsti bobsleja un kamaniņu trasi "Sigulda"

Sports un piedzīvojumi visa gada garumā

Laipni lūdzam mūsu bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” – vietu, kur sports satiekas ar piedzīvojumiem, kas ieskauti starp elpu aizraujošām dabas ainavām uz Siguldu un Gauju. Trase strādā visu gadu, tomēr ziema ir tas gadalaiks, kad trase atdzīvojas visaktīvāk - trase ir piemērota augsta līmeņa starptautisko sacensību bobslejā, skeletona un kamaniņu sportā, kā arī vietējā mēroga sacensību un treniņu rīkošanai. Katru sezonu šeit notiek starptautiska un valsts mēroga sacensības, un ir treniņu mājvieta Latvijas sportistiem un ārvalstu sportistiem  - bobslejistiem, skeletonistiem un kamaniņu braucējiem.

Trases vēsture aizsākās jau 19. gadsimta beigās, kad kņazs Nikolajs Kropotkins, kas attīstīja Siguldu kā kūrortu un saucot to par “Vidzemes Šveici”, savas muižas teritorijā izbūvēja 900 m garu ledus ceļu ar vienu virāžu. Šī mākslīgi izveidotā ledus trase bija pirmā kamaniņu trase visā Baltijā. Trasei attīstoties, no ārzemēm sāka ievest arī pirmos bobus, un pēc to parauga vietējie entuziasti uzsāka gatavot kamaniņas paši.

Mūsdienu mākslīgās ledus trases projektēšanu veica Leipcigas sporta būvju zinātniski tehniskais centrs. Celtniecību veica Sarajevā bāzētā Dienvidslāvijas firma "Graming". Trases pirmā kārta nodota ekspluatācijā 1986. gadā. Tās garums ir 1200 + 220m.

Ar bijušo Dienvidslāviju un Siguldas trasi saistās vēl kāds interesants fakts – 1984. gadā Sarajevas ziemas Olimpisko spēļu talismans bija vilcēns Vučko, kā vārdā šobrīd ir plaši zināmas mīkstās kamanas, ar kurām arī tagad visi adrenalīna un jautrības cienītāji bobsleja un kamaniņu trasē “Sigulda” katru nedēļas nogali var izbaudīt izklaides nobraucienus (izņemot laiku, kad trasē notiek sacensības). Šādi izklaides nobraucieni, kas pieejami ikvienam, notiek ar vučko, skeletonbobu, ledus raftingu un taksi-bobu ziemā, savukārt vasaras sezonā – aicinām ienirt pozitīvā un neaizmirstamā adrenalīna 1 minūtes ceļojumā, izbraucot ar vasaras bobu 13 virāžas ar ātrumu līdz pat 85 km/h.

  • Starptautiskas nozīmības Latvijas nacionālā sporta bāze 
  • Bobslejam, kamaniņu sportam un skeletonam 
  • Vietējā un starptautiskā mēroga treniņi un sacensības profesionāliem sportistiem 
  • Izklaides nobraucieni ikvienam ar vasaras bobu vasarā un ziemas sezonā – ar vučko, skeletonbobu, ledus raftingu un taksi-bobu
  • Uzbūvēta 1986. gadā 
  • Trases garums – 1200 m vīriešu starts, 1000 m sieviešu starts
  • Augstuma starpība – 111.5 m vīriešu starts, 100 m sieviešu starts
  • Kopējais virāžu skaits – 16 4 starta pozīcijas 
  • Maksimālais ātrums – 120 km/h (vīriešu starts)

Unikāls sporta objekts

Iespēja apskatīt un iepazīt unikālu sporta objektu, kur katru gadu turpina trenēties un sacensties bobslejisti, kamaniņu sportisti un skeletonisti no visas pasaules. Aicinām ikvienu vērot un just līdzi sportistiem sacensību laikā . 

Piedzīvojumi visiem

Laikā, kad trasē nenotiek sacensības, katru nedēļas nogali visa gada garumā ikvienam ir iespēja ļauties neaizmirstamam piedzīvojumam nobraucienā ar vasaras bobu vasarā un ziemā - ar vučko, skeletonbobu, ledus raftingu un taksi-bobu. 

Ainaviski skati un atmosfēra

Satriecoša Siguldas apkārtnē un aktīva trases rosīgā atmosfēru. Neatkarīgi no tā, vai tver elpu aizraujošus ainavas skatus vai izbaudi sacensību azartu, trase piedāvā neaizmirstamu pieredzi ikvienam.